Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Πήραν την πρόκριση οι γυναίκες!

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος συνεχίζουν οι γυναίκες του Ηρακλή, αφού επικράτησαν  της Αναγγένησης Νέου Ρυσίου με 68-62 στο Ιβανώφειο.

Οι παίκτριες του κυρίου Τζιόρτζιου και της βοηθού του Μαριλένας Τσίμου,ήταν από την αρχή την ηγεσία στο σκορ,αλλά στο τέλος δυσκολεύτηκαν, το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τις Ημίθεες να προηγούνται με 21-14, ενώ το ημίχρονο τελείωσε 35-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν στροφές και πάλι οι παίκτριες του Ηρακλή,και έκλεισαν την τρίτη περίοδο με το σκορ στο 52-47, οι αντίπαλες συνέχισαν να κυνηγούν στο σκορ με αποτέλεσμα το τελικό 68-62 να έρθει αρκετά δύσκολα.

Κορυφαία για τους νικητές ήταν η Γιαννούδη με 19 πόντους,ενώ διψήφιες ήταν η Θωμά με 16 πόντους,και η Λογδανίδου με 13, από το Νέο Ρύσιο ξεχώρισε η Εμμανουηλίδου με 15 πόντους και η Τσαγκαρίδου με 11 πόντους.