Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Πέρασαν και από το νέο Ρύσιο οι γυναίκες του Ηρακλή!

Νέα νίκη σημείωσαν οι γυναίκες του Ηρακλή όπου επικράτησαν με 57-65 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου,για την 5η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ γυναικών στον όμιλο του Βορρά.

Οι γηπεδούχοι της Αναγέννησης κατέβηκαν με έξι παίκτριες καθώς είχαν αρκετούς τραυματισμούς,στις πρώτες δύο περιόδους το ματς ήταν ισοδύναμο, με την Αναγέννηση να προηγείται 16-13 στην πρώτη περίοδο, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 29-29.

Στην συνέχεια οι Ημίθεες του Παναγιώτη Λαμπρόπουλου πάτησαν γκάζι με ένα σερί 9-21 έκλεισαν την τρίτη περίοδο στο 38-50, στην τέταρτη περίοδο έλεγξαν το παιχνίδι και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα, και το τελικό 57-65.

Κορυφαία για τον Ηρακλή ήταν η Μυγδαλιά με 15 πόντους ενώ 14 πρόσθεσε η Θωμά, για την Αναγέννηση ξεχώρισε η Παπαδάκη με 16 πόντους.

Ο Ηρακλής βρίσκεται ισόβαθμος στην δεύτερη θέση με Καλαμαριά και ΑΕ Πυλαίας στους 9 βαθμούς,έναν βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Άρη.

Επόμενος αντίπαλος ο Άρης την Κυριακή 19/11 στο Ιβανώφειο, ευκαιρία για τις Ημίθεες να πιάσουν κορυφή.