Αναστολή λειτουργίας του bluenews

Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Κορυφή οι Ημίθεες, κέρδισαν τον Άρη!

Μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Ηρακλής επί του συμπολίτη Άρη με 58-49, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α2 Μπάσκετ γυναικών.

Αυτή ήταν η 5η σερί νίκη για την ομάδα του κυρίου Λαμπρόπουλου, που την φέρνει στην κορυφή με 11 βαθμούς, όσους έχει και ο Άρης, όμως ο Ηρακλής υπερτερεί στην ισοβαθμία χάρις την νίκη του.

Οι κίτρινες ήταν μπροστά στο σκορ στην πρώτη περίοδο με 10-17, και στο ημίχρονο με 30-31, από εκεί και πέρα οι Ημίθεες με σερί 12-2 έκλεισαν την τρίτη περίοδο με 42-33.

Μέχρι τι τέλος κυριάρχησαν και πήραν την σπουδαία νίκη με 58-49.

Αρκετός κόσμος έδωσε το παρών στο Ιβανώφειο, σπρώχνοντας τον Ηρακλή στην νίκη…

Κορυφαία για τους νικητές ήταν ο Λογδανίδου με 16 πόντους, ενώ για τον Άρη 14 σημείωσαν η Γράψα και η Καρβέλα.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια του Ηρακλή μεγάλη νίκη, ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια.

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 3 (1), Ελευθεριάδου 4, Παπαβασιλείου 3, Γιαννοπούλου , Ξανθινίδου, Γιαννούδη 8 (2), Μυγδαλιά, Δημητριάδου , Τζιότζιου 6, Λογδανίδου 16, Θωμά 9 (1)

Άρης ( Κουλακιώτης) Γιαννούσιου 2, Καραβέλη 14 (2), Γράψα 14 (3), Κωφοκώτσιου, Κωστανάκη 5 (1), Αντωνιάδου 2, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 4, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζεσβίλι 2, Βεντσιούρη

Δεκάλεπτα: 10-17, 30-31, 42-33, 58-49

Διαιτητές: Μαλτέτσιος- Δέλλας

Άλλο ένα κυανόλευκο Σαββατοκύριακο με το 3 στα 3, νίκες σε Βόλεϊ επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με 3-2 σετ, επί της Νάουσας με 1-2 στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ γυναικών επί του Άρη με 58-49.