Μετά από πολλή σκέψη αποφασίσθηκε η αναστολή λειτουργίας του ιστότοπου bluenews από 8/1/2019 Ευχαριστώ πολύ όσους μας ακολούθησαν διαβάζοντας την σελίδα μας και ακολουθώντας μας στα social media. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους Περισσότερα »

Ο Ηρακλής κατάφερε να επανέλθει στις νίκες και μάλιστα με ανατροπή επί του Άρη Παλαιοχωρίου, μειώνοντας την απόσταση από την κορυφή.

• Αποθήκευση άρθρου

Ηρακλής – Άρης Παλαιοχωρίου 3-1

Ηρακλής - Άρης Παλαιοχωρίου 3-1

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Άρη Παλαιοχωρίου, ωστόσο ο μαχητικός Ηρακλής κατάφερε να κάνει την ανατροπή (3-1) και να…. ροκανίσει την διαφορά από την κορυφή.

Στη συνέχεια οι «κυανόλευκοι» πίεσαν ακόμη περισσότερο, όπου ευτύχησαν να κάνουν και την ανατροπή στο 35’, με τον Πτηνόπουλο με κοντινό σουτ από πλάγια θέση να κερδίζει τον τερματοφύλακα του Άρη Παλαιοχωρίου.

Στην επανάληψη οι παίκτες των φιλοξενούμενων είχαν τεράστια ευκαιρία για το 2-2 και συγκεκριμένα στο 63’, ωστόσο σε κενή εστία ο Τσιντογιάννης δεν κατάφερε να ισοφαρίσει για την ομάδα του. Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα ο Άρης Παλαιοχωρίου έμεινε με εννέα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Καρλόπουλος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ που έκανε.

Στο 72’ ο Ηρακλής κατάφερε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, καθώς ο Ρόβας ευστόχησε στο τετ-α-τετ που είχε, γράφοντας το 3-1 και σημειώνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Παράλληλα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παπαδόπουλος είχε τεράστια ευκαιρία για να γράψει το 4-1 για τους γηπεδούχους, ωστόσο η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα μέτρα άουτ.

Έτσι, ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει τη νίκη και να μειώσει πλέον την διαφορά στους δυο βαθμούς από την κορυφή (σ.σ. 1ος ο Άρης Παλαιοχωρίου με 28).

Τα στοιχεία του αγώνα:

Ηρακλής: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Κυριακίδης, Ρεβυθόπουλος, Αθανασίου Α., Αθανασίου Π. (90′ Ανδρεάκος), Ρόβας (76′ Μούδιος), Πτηνόπουλος, Υφαντίδης (56′ Σαββελίδης), Παπαδόπουλος.

Άρης Παλαιοχωρίου: Παλαβράκης, Τσιντογιάννης, Αποστολάς, Ταΐρης, Κουκουρώνας, Αποστόλου, Κωτάκης, Κουκουλέκης, Σαμπιασβίλι, Καρλόπουλος, Σιμόνι